אזרחות פורטוגלית

 

יתרונות האזרחות הפורטוגלית

אומרים שהישראלים מגיעים לכל מקום, שאין מדינה שלא הגענו אליה, שאנחנו לא עושים בה עסקים, לא לומדים, לא גרים, לא מתנהגים כמקומיים. ובמקרים רבים זה נעשה בדרך לא דרך, ואפילו עם הרבה חוסר וודאות. אבל עכשיו, כשהאזרחות הפורטוגלית הפכה לזמינה כל כך עבור ישראלים רבים, שלל הזדמנויות חדש נפתח, באופן חוקי ומסודר.

אז כן, יותר ויותר ישראלים מגלים היום שהם זכאים לאזרחות פורטוגלית, אבל לא יודעים מה זה אומר, מה האזרחות הפורטוגלית נותנת להם ובמה כרוך תהליך קבלתה.

האזרחות הפורטוגלית הופכת את המחזיקים בה לבעלי זכויות מלאות כאזרחים של האיחוד האירופי, ובתוך כך: זכויות סוציאליות, לימודים חינם או במחירים נוחים במיוחד, אפשרויות מגורים, תעסוקה, השקעות נדל"ן וניצול הזדמנויות עסקיות, מעבר חופשי בין גבולות מדינות האיחוד (לפי אמנת שנגן) ועוד.

מעבר לזה, כמובן שאזרחות אירופאית מקנה דרכון שמתיר כניסה, או מקל עליה למקומות שלא ניתן להיכנס עם הדרכון הישראלי בלבד. למשל, בעלי אזרחות פורטוגלית לא נדרשים להוציא ויזה בדרכם לארה"ב – בין אם הם נדרשים להגיע אליה במסגרת עבודה, חופשה או לימודים.

 

מי זכאי לאזרחות פורטוגלית?

1. יהודים (במקרים מסויימים אפילו מבקשים שאינם יהודים כיום)

2. מעל גיל 18.

3. ללא עבר פלילי.

4. שמשפחותיהם הגיעו ממדינות מוצא המוכרות כקשורות למגורשי ספרד, כשהפופולריות ביותר ביניהן הן: מרוקו, לוב, תוניסיה,  אלג'יריה, מצרים, טורקיה, יוון, בולגריה, לבנון, סוריה ועוד. 

5. המחזיקים בשם משפחה מתוך רשימה מוכרת, של מעל 40,000 שמות .

שימו לב: יש עוד הרבה מדינות, אפילו הונגריה, עיראק, עדן (תימן) ומדינות נוספות. אמנם, הן פחות שכיחות, והבדיקות שם עשויות להיות מעט יותר מורכבות, אך עדיין מומלץ לעשותן לפני שמרימים ידיים – ממילא, השלב הזה איתנו, אינו כרוך בתשלום.

אזרחות פורטוגלית לבני זוג וקטינים

כאמור, על פי תקנות החוק הפורטוגלי צאצאי מגורשי ספרד זכאים לבקש אזרחות רק אם הם מעל גיל שמונה עשרה. כפועל יוצא מכך, רבים תוהים אם ילדיהם יוכלו גם להוציא אזרחות זו ואם בני הזוג שלהם יוכלו.

התשובה לשאלה זו משתנה: אם אין לכם עדיין דרכון פורטוגלי ילדיכם ובני הזוג שלכם לא יהיו זכאים לקבלו, וקטינים ידרשו לחכות לגיל שמונה עשרה לשם הגשת בקשה משלהם. מנגד, אם כבר קיבלתם את הדרכון המיוחל תוכלו בזכותו להגיש בקשות נפרדות עבור הילדים או בני הזוג שלכם, כאשר לרוב לבני זוג שנשואים מעל שלוש שנים מדובר בהליך יחסית מהיר ופשוט.

 

השלבים להוצאת אזרחות פורטוגלית

קבלת דרכון ואזרחות פורטוגלית נדרשת בהליך בירוקראטי ומשפטי שמורכב ממספר שלבים בסיסיים:

 

השלב הראשון:

איסוף מידע ובדיקה גניאולוגית, שזו בעצם בדיקת אילן היוחסין שלכם, מה שמהווה את הבסיס הראשוני לזכאות שלכם. 

השלב הזה עשוי להיות טיפה יותר מעייף ומסורבל, כי כרוך בהוצאת מסמכים רבים מהרשויות. 

אבל אל תדאגו, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתת לנו ייפוי כוח ואנחנו עושים את הכל בשבילכם. כל השלב הזה, קצר או ארוך ככל שיהיה – אינו כרוך בכל סיכון מצידכם.

 

השלב השני:

קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל - יש פורמטים מסוימים שבהם צריך להגיש את הבקשה, ויש מידע שחובה לכלול בתוכה, כדי שהיא תוכל להתקבל. 

השלב הזה כרוך גם בתשלום לקהילה עצמה על הבדיקה שהיא מבצעת. 

כמובן, שגם פה, אנחנו דואגים להכל, אל מול הקהילות שעוזרות לנו לקדם את הבקשה בצורה יעילה יותר. 

מרגע שקיבלנו את האישור, מרבית הסיכויים שגם ממשלת פורטוגל תאשר לנו את הוצאת הדרכון בהמשך, ולכן משלב זה נעשה המשך התשלום מולנו. 

מה שאומר, שעד שלא קיבלנו אור ירוק, אתם לא מסכנים שום דבר, הסיכון הוא רק עלינו.

 

השלב השלישי:

הגשת בקשת האזרחות לממשלת פורטוגל עצמה: אנחנו עושים זאת עבורכם באמצעות הנציגים המקומיים שלנו בפורטוגל וכך מבטיחים מקסימום יעילות: מינימום זמן ומירב סיכויי הצלחה.

 

השלב הרביעי:

קבלת התעודות והמסמכים הרשמיים

  • קבלת תעודת לידה פורטוגלית 

  • קבלת תעודת זהות פורטוגלית (בשגרירות בישראל)

  • הוצאת הדרכון הפורטוגולי (בשגרירות בישראל)

למה להוציא אזרחות ודרכון דווקא איתנו?

מועדון הדרכון הפורטוגלי הוא הגוף היחיד שמשלב בין הוודאות המקצועית המאפיינת ליווי באמצעות עורך דין, לבין הכוח המיוחס לחברות בתחום.

רגל אחת של מועדון נמצאת במשרדי המועדון בתל אביב, והרגל השנייה בפורטוגל. כאשר הליך הוצאת הדרכון מתבסס על שתי הרגליים האלו, מבקשי האזרחות המלווים על ידי המועדון יודעים שמובטחת להם יציבות, וודאות, שקיפות ואפקטיביות מירבית עד לקבלת הדרכון המיוחל.

1. אנחנו עושים הכל - אבל הכל, אין טרטורים, אין שליחות, ואפילו לא צריך להזמין מסמכים און ליין. 

2. עו"ד דין ישראליים ופורטוגליים מנהלים את התיק - התיק מנוהל על-ידי גורמים מקצועיים הטובים ביותר בתחום עם ניסיון של אלפי תיקים מאחוריהם הן בישראל והן בפורטוגל.

3. שקיפות בעלויות - לא תדרשו לשלם הוצאות מפתיעות - אין אותיות קטנות.

4. שקיפות בתהליך - המערכות הממוחשבות שלנו יעדכנו אתכם בכל התקדמות בשלב - לא תצטרכו להתאמץ יותר מדי.

5. זמינות ומקצועיות - אנחנו איתכם בטלפון, אימייל, ווטסאפ ובכל מדיה אחרת. לכל שאלה תהיה תשובה - לא שבאמת תצטרכו :)

6. ניסיון - מאות אזרחויות מאושרות ואלפי תיקים מנוהלים.

7. זמינות לשירות בכל הארץ - השירות שלו נגיש לכם בכל מקום בארץ רק תרימו טלפון ותנסו אותנו. 

​בדקו זכאותכם לדרכון פורטוגלי,
ואזרחות אירופאית ללא חיוב!
יש לכם שאלות?
פנו אלינו כעת!

073-7258589

נבנה ע"י iSite Solutions ו-Lin.co.il

© 2018 כל הזכויות שמורות לעו"ד איתי מור