שאלות ותשובות

כמה זמן לוקח להוציא אזרחות פורטוגלית?


לשאלה תוך כמה זמן ניתן להוציא אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי אין תשובה אחת. בכל מקרה, חשוב להבין כי בקשה לדרכון פורטוגלי כרוכה בהליך שלרוב אינו קצר משנה וחצי, ויש להיות ערוכים לכך מראש. כמו כן חשוב להבין שגם אם אתם עומדים בדרישות החוק הפורטוגלי, עדיין הנסיבות של כל מגיש בקשה הינן שונות, וכך גם פרקי הזמן לקבלת הדרכון משתנים. בנוסף, אם הליך הגשת הבקשה לא מבוצע נכון באופן שאינו יעיל ומדויק, ויש בו טעויות, הוא יכול להתארך ולהימשך גם שנים. יש גם מקרים בהם עיכובים יכולים להיגרם בבקשות לאזרחות, פשוט כי הן נפלו בין הכיסאות ונשכחו על ידי הגורם שהיה אמור לטפל בהן. למעשה, יש כיום כחמש עשרה אלף בקשות אזרחות שהטיפול בהן מתעכב בגין טעויות באופן ההגשה, או בגלל שהן נשכחו והוזנחו. בכדי למנוע בעיות אלו ולקצר את משך ההליך עדיף לבצע אותו בליווי של גורם מקצועי אמין ומומלץ.
האם אפשר להוציא אזרחות פורטוגלית לבד?


תאורטית כן, מאחר ואין איסור על כך. אולם, הגשת הבקשה כוללת מילוי של מסמכים רבים, שחייב להתבצע בצורה המדויקת ביותר, על מנת להבטיח את קבלת האזרחות בינימום זמן.

ההיכרות האישית והמקצועית של מועדון הדרכון הפורטוגלי עם המערכת הבירוקרטית והמשפטית בפורטוגל, הקהילה היהודית שחיה שם ודרכי הפעולה היעילות, מהווה בסיס לשירות המוצע על ידי החברה.

אגב, למי שרוצה להוציא את ההליך לפועל באופן עצמאי, מועדון הדרכון מעניק גם שירות מיוחד של פגישת ייעוץ המספקת מידע והכוונה לכל שלב צפוי.
​ממה יש להיזהר בדרך לקבלת דרכון פורטוגלי?


הביקוש הרב לאזרחות ודרכון פורטוגלי גם יצרה תחרות עזה בשוק, שגרמה להרבה גורמים לצאת בהבטחות לאו דווקא ריאליות, וללא שקיפות אודות מכשולים שיכולים לצוץ בדרך ולעכב את ההליך. כל זאת לצד ניסיון לא אתי להרוויח כסף על גבם של מבקשי האזרחות. בין היתר יש להיזהר מהמצבים הבאים:

  • הסכם חתום- אם הגורם מולו אתם פועלים אינו מוכן לחתום על הסכם בו הוא לוקח אחריות אישית לטפל בבקשה, כדאי שלא לעבוד עימו. במידה שגורם זה יפסיק לפעול בתחום, הוא גם לא ידאג לספק לכם מענה חלופי להמשך הטיפול בבקשה וכספכם ירד לטמיון.
  • צ'ק ביטחון- גורמים המבקשים מכם צ'ק ביטחון כנראה מנסים להרוויח מכם כסף גם אם לא קיים סיכוי גבוה לאישור בקשתכם.
  • תשלום מראש- גורמים שמבקשים תשלום מלא מראש עלולים להעלם בהמשך הדרך מבלי שטיפלו כנדרש בבקשה שלכם. כמו כן, אין סיבה לשלם מראש עבור הליך שלא בטוח שיאושר.
  • כמה זה עולה- יש גורמים הטוענים שאינם יכולים לדעת כמה יעלה בסופו של לדבר כל ההליך. טענה זו אינה נכונה וכל גורם מקצועי מיומן יכול לדעת מראש את עלות הליכים והאגרות שיש לשלם. לכן דרשו לקבל הערכת מחיר מלאה טרם תחילת ההליך עבור שכר טרחה והוצאות טיפול, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם במסחטה שלא נגמרת.
  • הליך קצר ומהיר- הגשת בקשה לדרכון פורטוגלי הינה בבסיסה הליך ממושך, וכל מי שמבטיח לכם קיצורי דרך משמעותיים כנראה מטעה אתכם.
  • הסכם ברור- היזהרו מהסכמים ארוכים ומורכבים מידי עם אינספור סעיפים שאינכם מבינים את משמעותם. הסכם שכזה יכול להעיד על ניסיון להסיר אחריות או להסתיר מכם מידע.
למה פורטוגל מטיבה כך עם יהדות גירוש ספרד?


הסיבה למתן אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד הולכת מאות שנים אחורה לשנת 1492, בה מלך ספרד שהיה נוצרי אדוק חתם על צו שהורה על גירוש והגליית יהודי ספרד. לפי הצו, יהודים שיישארו מאחור יועמדו לדין מול האינקוויזיציה. עקב צו זה עשרות אלפי יהודים נסו למדינה השכנה פורטוגל והגדילו את מספר היהודים החיים בה לשבעים אלף, כעשרה אחוז מהאוכלוסייה. בהמשך, ארבע שנים לאחר הוצאת הצו, ביתו של מלך ספרד התחתנה עם מלך פורטוגל מנואל הראשון. בעקבות נישואין אלו הופעל על מלך פורטוגל לחץ לגרש גם ממדינתו את היהודים. מלך פורטוגל שהקהילה היהודית תמכה ועזרה לו רבות ניסה לרכך את הצו והתיר ליהודים להישאר במדינה אם ימירו את דתם לנצרות. אכן, יהודים רבים בחרו להפוך לאנוסים ולא לעזוב את פורטוגל. אולם בשנים הבאות האוכלוסייה הנוצרית החלה לפגוע בקהילת האנוסים, שרבים מבניה התנצרו רק למראית עין. עקב כך מרבית הקהילה היהודית בפורטוגל נמלטה למדינות שונות, בעיקר לצפון אפריקה, מזרח אירופה וארצות הבלקן. כיום ממשלת פורטוגל בדומה לממשלת ספרד (עד אוקטובר 2019) מכירה בעוול שעשתה לאזרחיה היהודים, ולכן היא מוכנה להעניק בחזרה אזרחות לצאצאי המגורשים.

​בדקו זכאותכם לדרכון פורטוגלי,
ואזרחות אירופאית ללא חיוב!
יש לכם שאלות?
פנו אלינו כעת!

073-7258589

נבנה ע"י iSite Solutions ו-Lin.co.il

© 2018 כל הזכויות שמורות לעו"ד איתי מור